1. Pravilne vežbe za skidanje sala

    Pitanje broj: #150728

    Poštovani,

    Trenirala sam karate 10 godina, imala jako izražene mišiće. Nakon toga sam imala povredu koja me je dovela do +8 kg. Ne želim da se vraćam na trening dok ne skinem taj višak. Radim vežbe snage, trčanje i korigovala sam ishranu. Mišići su mi sve jači, ali imam problem sa salom koje ih prekriva, pa me zanima da li treba samo trčati da skinem taj višak i da li su mi vežbe snage, tj. trbušnjaci, čučnjevi, iskoraci itd. greška?
    I ako bi mogli nešto o pravilnoj ishrani da mi kažete.

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Iz ličnog iskustva (nakon povrede i operacije sam nabacio 13 kg) mogu da kažem da se sve može vratiti u normalu, čak i u bolje stanje nego što je bilo. Potrebni su vreme i istrajnost, i rezultati neće izostati. Korigovana ishrana u tim slučajevima posle povrede, podrazumeva izbacivanje slatkiša, sokova, brze hrane, a uvođenje voća i povrća u ishranu što je više moguće. Kardio trening je preporučljiv kada je u pitanju želja za gubitkom kilograma. Ono što moram naglasiti je to da je vreme potrebno za ovako nešto, i velika istrajnost u nameri. S obzirom da ste se sportom bavili 10 godina nisu Vam strane te stvari, pa Vam i neće biti problem. Početak je uvek najteži i želja za odustajanjem je velika. Ali jedina stvar ispravna koju u tim trenucima možete da uradite je, jednostavno da ne odustajete.