1. Jaka upala mičića

    Pitanje broj: #150606

    Poštovani,

    Imam jaku upalu mišića lista noge. Radila sam vežbe za listove, međutim, izgleda da sam se preforsirala. Dan nakon treninga bol je bio podnošljiv. Mogla sam da hodam, bila je to klasična upala. Nakon dva dana, posle malo duže šetnje bol se pogoršao. Sedenje mi ne pomaže. Što duže sedim bol je jači prilikom ustajanja. Trenutno je toliko jaka upala da hodam na prstima. Osećam jak nepodnošljiv bol. Mišići su mi zategnuti, imam osećaj kao da će eksplodirati kad se ispravim. Sem tog osećaja ne vidim nikakve promene vidljive golim okom. Pila sam Andol, Nimulid, mazala Fastum gel i konjsku mast, naizmenično hladnom i vrućom vodom kvasila noge i ništa nije pomoglo. Sve mi je gore i gore. Da li je uopšte pametno da ustajem ili da prosto odležim bar jedan dan da ne ustajem iz kreveta? Iako opet tvrdim da mi se čini da mi je od sedenja još gore, ali ne mogu da se nateram da hodam jer je bol za plakanje. Da li je moguće da je samo jaka upala ili je moguće da sam se povredila? Koliko da sačekam pre nego što se obratim lekaru?

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Jake upale se mogu javiti ukoliko usred neredovnog vežbanja odradite neki jači trening, pa mišići odreaguju. Ne postoji određeno pravilo koliko traju, sve zavisi, svaka osoba drugačije reaguje. Sve što ste pomenuli da ste preduzeli je dobar način da se ublaži bol i da upala popusti. Iz mog ličnog iskustva lagana šetnja pomaže. Ukoliko je bol nepodnošljiv Andol je dobro rešenje ali u kombinaciji sa šetnjom. Taj neprijatan bol može da traje i destak dana. Ukoliko traje duže i pogotovo ako ne popušta, to je neko vreme kada bi se trebalo obratiti lekaru, kako bi se proverilo da nije došlo do nekog istegnuća. Upala misića znaci da je mišič odreagovao na trening, što je u neku ruku dobra stvar, ali u buduće samo prilagodite intezitet treninga kako ne bi dolazilo do sličnih problem. Ukoliko budete imali pitanja vezana za trening buditi slobodni pa mi se javite.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150606

    • Dobar dan. Zanima me da li može da se dobije temperatura ako imamo jaku upalu mišića?