1. Istezanje mišića

    Pitanje broj: #150837

    Poštovani,

    Istegnuće mišića zadnje lož. Problem je bol koja mi se javlja samo prilikom dizanja noge u vis.

    Odgovoreno: 10. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Istegnuće mišića zadnje lože posledica je forsiranog istezanja mišića preko granica njegove elastičnosti. Postoje tri stepena istegnuća. U svakom slučaju preporučuje se pauza i odmor od fizičkih aktivnosti 2 nedelje uz mirovanje koliko je moguće. Ukoliko i tada ne dodje do smanjenja bola, najbolje je otići kod lekara i proveriti o kakvom se oštećenju radi. Najvažniji period u lečenju je prvih 48 sati, preporučujem odmor i hladjenje u prvih nedelju dana pa ukoliko ne dođe do smanjenja bola posetiti lekara radi daljih analiza.