1. Bol u potiljačnom delu glave

    Pitanje broj: #150727

    Poštovani,

    Primetio sam da me boli glava posle vožnje bicikla ujutru na prazan stomak. Bol je u potiljačnom predelu i javlja se tek nekoliko sati posle aktivnosti. Aktivnost traje oko sat vremena. Kad doručkujem, odmorim 2 sata, pa posle vozim, sve je ok. Šta bi to moglo da bude i da li preporučujete fizicku aktivnost pre doručka?
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Ukoliko se javlja bol u potiljačnom delu, savetujem da posetite svog lekara i izložite problem. Tokom i nakon vežbanja ne bi trebalo da dolazi do bola u glavi, tako da ukoliko ste u mogućnosti idite do svog lekara, izložite problem i utvrdite tačan razlog. Do tad savetujem smanjenje inteziteta treninga kako se bol ne bi javljao opet. Blaga, umerena aktivnost je poželjna pre doručka, ali nikako na skroz prazan stomak. Neko voće je ok jesti pre treninga, a nakon treninga doručak koji će zadovoljiti Vaše potrebe.