Poštovani,
    Moja ćerka ima 14 god. i trenira aktivno folklor 8 godina. Jede dva puta dnevno i jednu do dve juhu čokoladice. Dobila je menstruaciju krajem VI razreda, ali je prestala da raste i dobla je na oblinama i kilaži. Visoka je 155 cm, a teška 55 kg. U Apoteci su mi rekli da je za nju ok, da uzme lcarnitin za mršavljenje, koliko je to uredu, i šta mi vi preporučujete. I zbunjuje me da za 2 godine maltene uopšte nije porasla, a u potpunosti je zdrava.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovana,
      U Vašem pitanju se krije pola Vašeg odgovora. Neželjene obline su u stvari rezerve nepotrošenih kalorija unetih kroz hranu. Znam da je slatko tako primamljivo ali je jako kalorično i čini mi se da Vaša kćera ne potroši sve kalorije koje unese u toku dana. Savetujem da čokoladice postupno zamenjuje voćem i da polako redukuje ishranu. Preporučujem da pogledate moj članak na temu skidanja masnih naslaga Smrsajte 10 kilograma na jednostavan nacin
      Što se tiče rasta tu nisam ni malo stručan.
      Pozdrav.