Dali čovjek od 60 godina može početi vježbati bodybuilding uz upotrebu steroida. Pozdravljam, Vladimir

    Odgovoreno: 19. 12. 2023.
    • Postovani,

      anabolicki steriodi nisu bezopasni. Ubrzavaju aterosklerozu, povisuju krvni pritisak, povecavaju broj eritrocita,  ostecuju jetru, mogu dovesti do karcinoma prostate itd. Ukoliko ste cvrsto odlucili da ih koristite, svakako bih Vam obavezno preporucio da pre uradite krvnu sliku i osnovnu biohemiju, kao i testosteron u krvi. Zatim da konsultujete endokrinolga sa nalazima, eventualno i kardiologa, i obavezno urologa.
      S postovanjem, dr Ivan Radic