1. Xyzal i BCAA

    Pitanje broj: #129826

    Pozdrav. Duže vreme treniram i sada bih hteo da kupim neki suplement (BCAA aminokiseline su u pitanju). Nastaje problem u tome što imam astmu i pijem Xyzal tablete i ne znam da li smem uporedno da uzimam i BCAA? Sta je Vaše mišljenje?

    Odgovoreno: 29. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      konzumiranje BCAA nema nikakve kontraindikacije sa lekom koji koristite, jer meso, jaja, sir i neka druge namirnice u svom sastavu imaju sve tri aminokiseline (leucin, izoleucin i valin) koje ulaze u sastav BCAA. Ako niste do sada imali problema, sumnjam da će ovaj suplement škoditi.

      Moj savet je da umesto BCAA kupite izolat Whey proteina. Whey protein u svom sastavu već ima BCAA i ostale aminokiseline koje protein čine kompletnim.

      I još jedan savet. Ukoliko iz hrane unosite dovoljno proteina za Vaše fiziološke potrebe, dodatni unos proteina, aminokiselina kroz suplemente će imati isti efekat kao kad već skroz zreo i crveni paradajz prskate da bi još pocrveneo.

      Oslonite se na dobro isprogramiranu ishranu, pa tek onda posežite za dodacima (suplementima).