1. Upala tetive ramena

    Pitanje broj: #150954

    Pre svega dobar dan. Idem u teretanu preko 4 godine, da kažemo to mi je više od hobija. I pre godinu dana i počeli su problemi sa oba ramena u prednjem delu istog. Trenirao sam i dalje i jedno vreme mi je bilo bolje, ali pre 3 meseca više nisam mogao i konstantovana mi je upala obe tetive ramena i pauza od 6 meseci. Interesuje me da li to može da prodje i da li ću moći da se vratim svom omiljenom sportu? Hvala u napred.

    Odgovoreno: 24. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      Povreda će proći sigurno i možda i brže od predviđenih 6 meseci oporavka. Međutim, po povratku morate otkloniti način treniranja koji je doveo do povrede. Prilično sam siguran da je usled loše tehnike izvođenja vežbi kod kojih je uključen rameni pojas. Ukoliko se to ne otkloni opet će doći do upale tetiva. A vezivnom tkivu treba više vremena za oporavak usled slabije cirkulacije kroz njega.