1. Da li je bezbedno vežbati na power plate

    Pitanje broj: #151516

    Da li možete da mi kažete da li je bezbedno i zdravo vežbati na power plate-u? Tačnije, da li vibracije koje pravi sprava štete i remete organe u telu? Rekreativno idem na aerobik, ali bih sad promenila malo vežbe i krenula bih da vežbam na power plate-u nekih dva meseca, pa da se vratim na staro.

    Odgovoreno: 25. 04. 2024.
    • Vežbanje na Power plate-u je bezbedno ukoliko se vežba uz nadzor stručnog lica i po preporuci proizvođača. Peporučujem da vam Power plate ne bude jedini vid fizičke aktivnosti, tj. vežbanje uz pomoć njega. Na Power plate bukvalno možete gledati kao na suplemente (dodatke ishrani) u ishrani. Drugim rečima, Power plate može biti sastavni deo trenažnog procesa ali ne i glavni deo, a pogotovo ne jedini.