Poštovani, imam pupčanu kilu, pa me zanima koliko smem da se bavim fizičkim aktivnostima? Htela bih da počnem sa blagim treninzima. Kila je jako mala. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      pupčana kila ili umbilikalna hernija se može sanirati samo hirurškim zahvatom. Oporavak je brz. Na žalost hernija može samo da napreduje, tako da predlažem da je sanirate što pre. Možete nastaviti sa fizičkim aktivnostima ali ćete uvek stavaljati limite sebi iz straha da vam se ne desi nešto loše.

      Što se tiče odabira vežbi savet je da izbegavate one vežbe koje prave veliku kompresiju u abdominalnoj zoni.