Ako mi neko moze odgovoriti na pitanje bio bih veoma zahvalan. Imam 17 godina 183cm visine i 72kg tezine. Treniram kosarku i idem u teretanu skoro svaki dan pa sam hteo pitati da li bi smeo koristiti suplement kreatin monohidrat i u kojoj meri, znam da je preporuceno 5-10 grama dnevno, ali bih hteo znati dal je ta doza stetna po bubrege ili ne. . Hvala unapred

    Odgovoreno: 19. 04. 2024.
    • Poštovani,

      Kreatin monohidrat je suplement prilikom čijeg korišćenja nema nus efekata ukoliko je pojedinac, koji koristi kreatin, zdrav. Preporučena doza je 7-10 grama na dnevnom nivou, a idealno vreme za uzimanje je odmah nakon noćnog sna ili nakon treninga kada je želudac relativno prazan.