Nedavno sam počela da idem na fitnes i primetila da mi se desna noga normalno razvija, dok leva kao da je zakržljala i mišići se uopšte ne razvijaju. Šta da radim po tom pitanju, u čemu je to problem, jel opasno?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      navešću dva potencijalna i najčešća razloga za tako nešto.

      Prvi je da nejednako stimulišite levu i desnu stranu tela, tj. da jednu više aktivirate. Preporučujem da probate sa unilateralnim vežbama.

      Drugi, potencijalni razlog je oslabljena mišićna inervacija. Drugim rečima da su mišići "ugašeni" na nivou nervnog sistema usled nekog uklještenja, upale ili nekog drugog problema sa nervima. U svakom slučaju preporučujem da putem stetoskopa zakažete pregled i posetite neurologa.