Procitao sam vas text u vezi pretjerivanja u treningu i imam jedno pitanje. Trenirao sam cros fit pola godine pa sam napravio pauzu od 3 mjeseca u kojim sam samo radio, jeo i nisam se bavio nikakvim aktivnostima. Juce prvi trening nakon pauze i i napravi gresku. Zaletim se da treniram i preforsiram se. U jednom trenutku pred krqaj treninga, pocinje lupanje srca, osjecaj jake pospanosti, i tesko dolazim do vazduha. Znam da sam pretjerao, a kazite mi kakvo je to stanje bilo i da li je opasno?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      ne brinite jer vrlo retko u takvim slučajevima dolazi do težih posledica ali su ipak moguće, pa ubuduće budite oprezni. Jednostavno usled duže pauze telo, uslovno rečeno, zaboravi da efikasno koristi energetske sisteme, transport i ekstrakcija kiseonika bude oslabljena i upravo iz tih razloga dolazi do takvih stanja. Pa na početku ili po povratku nakon pauze intenzitet treba da se dozira i postepeno podiže.