1. Upotreba kreatina

    Pitanje broj: #150601

    Pozdrav,

    Imam dva pitanja: prvo je da li su kreatini štetni, a drugo (znam da nemam veze sa prvim) do koje godine se raste?

    Odgovoreno: 30. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Današnja medicina i istraživanja dokazuju da korišćenje kreatina u propisanim dozama ne oštećuje srčani niti bilo koji drugi mišić, kao ni bubrege. Nema nikakvih naučnih dokaza da su štetni.
      Onaj najaktivniji deo rasta se završava u osamnestim, ponekad isti traje i do 23. godine, a ima slučajeva da ljudi rastu i do 25. godine.