1. Whey proteini

    Pitanje broj: #138135

    Poštovani, interesuje me vaše mišljenje o whey proteinima, da li su štetni? I da li je bolje jesti odmah poslije treninga ili ne? Hvala unaprijed! Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 19. 01. 2017.
    • Poštovana, generalno pravilo je da sve što konzumiramo može da bude štetno ukoliko se pretera sa količinom. Korišćenje kreatina je bilo praćeno kontroverzom pre 10-ak godina ali sada nema novih članaka koji eksplicitno tvrde da su štetni. Ukoliko se pridržavate doziranja i vežbate mala je verovatnoća od neželjenih efekata. Rast se završava najčešće u dvadesetim godinama, mada ima slučajeva da se raste i do 28. godine.