1. Uticaj bavljenja sportom na rast

    Pitanje broj: #69859

    Želim da počnem da se bavim plivanjem. Imam 18 godina. Zanima me da li to može da utiče na rast, ili je on odredjen genetikom i ishranom samo. Pored toga krenuo bih i u teretanu.

    Odgovoreno: 19. 01. 2017.
    • Poštovani, plivanje je odličan sport za razvoj, kako kardiovaskularnog sistema tako i za oblikovanje mišića. Nema ozbiljnijih dokaza da bilo koji sport utiče negativno na rast, ali ima ozbiljnih indicija da sport, jačanjem tela, podizanjem metabolizma, pozitivno utiče na rast.