1. Upotreba proteina

    Pitanje broj: #141637

    Da li su proteini štetni? Koje su posledice njihovog konzumiranja? Na šta treba obratiti pažnju pri njihovoj upotrebi? Da li ih mogu piti osobe koje ne idu u teretanu?

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovani, proteini su sastojci hrane mahom životinjskog porekla i oni su cigle od kojih se grade naši mišići. Dakle nisu štetni već naprotiv, korisni su. Problem može nastati ukoliko se uzima previše proteina. Ukoliko se radi o osobi koja trenira onda je neko pravilo gram do gram i po proteina na kilogram telesne težine na dan treninga. Lično kupujem proteine prema jednostavnim kriterijumima:
      - ukus
      - rastvorljivost
      - cena
      - reakcija stomaka

      Mogu da ih piju osobe koje ne idu u teretanu ali savršeno su nepotrebni ako je ishrana izbalansirana.