1. Upotreba proteina

    Pitanje broj: #144276

    Poštovani, kardiolog mi je rekao da ne konzumiram aminokiseline (imam produženi zalisak, tahikardiju- pijem bisaprolol 2.5 mg ujutru). Zanima me, da li bih smeo whey protein da ubacim na mesec-dva u upotrebu? Da li to može imati štetna dejstva po moje zdravlje? Video sam da sadrži aminokiseline pa me zanima. Hvala

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovani, nemam ideju zašto bi lekar zabranio konzumaciju aminokiselina, pa ne mogu da se izjasnim ni o proteinima. Zdravom logikom, proteini su sastojci hrane. Recimo, u raznim vrstama mesa su zastupljeni sa 20 do 25%. A aminokiseline su delovi polipeptidnih lanaca od kojih su sačinjeni proteini.