1. Povećanje mišićne mase

    Pitanje broj: #67874

    Poštovani, imam 29 godina, težak sam 63  kg i visok 173 cm. Uprkos nastojanju da povećam unos kalorija u toku dana i dalje ne mogu da povećam težinu. Hteo bih da krenem sa nekim proteinima za dobijanje mišićne mase pa me interesuje da li imate neku preporuku i iskustvo vezano za neki preparat na bazi proteina s obzirom da ste rekli da su proteini ok. S poštovanjem.

    Odgovoreno: 19. 01. 2017.
    • Poštovana, to što ne dodajete mišićnu masu češće je posledica neadekvatnog treninga i ishrane nego nedostatka pravog ii arobnog preparata. S obzirom da nemam informacija o vašem trenigu mogu da dam samo opšte smernice. Za povećanje mišićne mase daleko najefikasnije je raditi trening snage sa što viže vežbi koje u sebi sadrže višezglobne pokrete kao što su:
      - čučanj
      - mrtvo dizanje
      - benč pres
      - stojeći rameni potisak

      Izolacione vežbe daju slabije rezultate od višezglobnih kada je reč o podizanju snage i mišićne mase.