1. Osećaj umora

    Pitanje broj: #62888

    Idem u teretanu ali i mnogo radim (po 12 sati dnevno). Stigao me je preveliki umor. Zanima me postoji li neka supstanca koja može da ga reši moj osećaj umora kod rada na poslu i u teretani. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 01. 2017.
    • Poštovani, za napredak u sportu osim treninga su bitne još dve komponente: odmor i ishrana. 12 sati posla je potencijalno zaista ozbiljan uzrok umora, a ako se na to nadoveže trening ume da bude previše. Za početak probajte da se više odmarate i da imate, ako je moguće, kratku "dremku" sat vremena pre treninga - tzv "power nap". Dopustite sebi da utonete u san na ne duže od 20 minuta. Čak ne morate ni da legnete. Opustite se u nekoj fotelji, podignite noge i zatvorite oči. Opustite se. Osećaćete se bolje. Šoljica kafe može da unese bitnu promenu za Vaš osećaj umora. Probajte da unosite više proteina i ugljenih hidrata, i ne dozvolite sebi zbog obaveza da gladujete.