1. Mršavljenje vožnjom bicikla

    Pitanje broj: #139409

    Imam 11 godina, i željela bih da mi pomognete. U septembru krećem u 6. razred a imam mali problem s kilažom. U trećem razredu cijeli raspust sam vozila bicikl i smršala sam. Juče sam cijeli dan vozila bicikl, i nadam se da ću i ovaj put smrsati. (večeras opet nastavljam). Da li je ikako moguće da do 1. septembra smršam barem do 40 kilograma (sada imam 53 kg)? Željela bih da uspijem i trudim se. Pila sam sirće sa mlakom vodom, jer kako kažu, to sagorijeva kalorije ako se pije jedna časa prije jela (jedno vrijeme sam to pila, ali sam prestala). Da li je mogucće da ja smršam za 20-tak dana i imam 40 kilograma? Najljepsi pozdrav.

    Odgovoreno: 19. 01. 2017.
    • Poštovana, ma kako zvučalo kao pogrešan odgovor, ne bi trebaa da se opterećuješ svojom težinom. U tvojim godinama svi smo na sebi uočavali mahom mane i patili zbog toga. Nije realno da očekuješ da ćeš vožnjom bicikle smršati mnogo kilograma za ratko vreme, pre bi mogla da izbaciš skroz slatkiše iz ishrane i da smanjiš unos hleba, pica i peciva. Voda sa sirćetom, nažalost, ne sagoreva naslage masnog tkiva. Ukratko, više treba da posvetiš pažnju ishrani, da bude bogata salatama, mesom i voćem i da imaš svakodnevnu fizičku aktivnost i da si u pokretu.