1. Bol sa spoljne strane kolena

    Pitanje broj: #141761

    Doktore, pre nekih možda 4 meseca dok sam u teretani radio iskorak, osetio sam bol sa spoljašnje strane kolena. Bol se nastavio nakon završene vežbe. Od tad vučem taj bol koji postane oštar kad čučnem ili kleknem, dok na primer, kad savijam koleno me ne boli, tj. ne boli me dok hodam. Značila bi mi bilo kakva vrsta pomoći- dijagnoze. Hvala

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovani, nisam doktor ali mogu da probam da dam odgovor. Problemi sa kolenima kod čučnjeva i iskoraka se neretko javljaju. Glavni uzrok je guranje kolena unapred kod pokreta spuštanja. Ukoliko potkolenica miruje kod čučnja i iskoraka i bude vertikalna, bol će se smanjiti.