Postovani! Ja se bavim kickboxom prvak sam kantona i viceprvak bih u svojoj kategoriji. Htio sam pitati vas sta misliste o ovome prije neki dan sam isao kod ljekara i kaze da mi je aorta malo prosirenija za moje godine. . Kao i pojava visokog tlaka oko 130-140 u mirovanju. . Da li je to normalno i da li ima utjecaj sport to?. . Pomozite mi molim vas!.

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Profesionalni sport postavlja zahteve koje organizam ponekad ne može da ispuni, tako da se javljaju problemi ove vrste. Napor i učetalost treninga mogu i da oštećuju sam organizam.
      da li je vrsta vaših treninga dovela do povećanog pritiska i proširenja aorte je diskutabilno, ali svakako treba da povedete računa kojoj količini napora se izlažete.