Poštovani, preko godinu dana već idem na pilates. Pre toga sam s vremena na vreme išla u teretanu, ao ništa od toga, uvek sam išla u duge šetnje, badminton i sl. Imam160cm i 70kg. Uprkos kilaži, veoma sam gipka i pokretna, i uvek sam relativno bila zategnuta. Pod relativno podrazumevam celulit koji se tek tek vidi. . . Od kad radim (godinu dana) , sedim po minimum 6-7h dnevno, i celulit mi se nevidjeno pojavio. Pretpostavljam da je od sedenja, zato sam odmah i upisala pilates. Interesuje me, koje su najučinkovitije vežbe za smanjivanje masnih naslaga na zadnjici, bokovim i butinama? Hvala unapred, lena

    Odgovoreno: 07. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko želite da se oslobodite masnih naslaga sa odredjenih delova tela, potrebno je da upravo tu regiju i aktivirate. Znači radite vežbe za te delove tela, jačajte mišiće u toj regiji.
      što se tiče izbora vežbi mogu da budu parter vežbe, vežbe na trenažerima, ali takodje ne treba zaboraviti i aerobne aktivnosti brzo hodanje, lagano trčanje, bicikl. .