Postovani, imam 30 god i od pre mesec dana sam primetio sam slabiju želju za spolnim odnosom,imam erekciju ali nije skroz tvrda kako bi trebala biti i smatram da problema sa erekcijom su psiholoski faktori uzrok tome.Uzimam emanera,I domperidone zbog refluksni poremecaj želucu. Pio sam argentum nitricum I lycopodium clavatum nekih 2,3 meseca zbog neke vreste anksioznosti a kasnije I escitalopram nekih 10 dana, prekinuo sam ih pre 7 dana kad su pocele probleme sa erekcijom. Nisam u mogucnosti da postignem normalnu erekciju svaki naredni put postavljam sebi pitanje sta ako se to opet desi , ta pitanja mi ubijaju sigurnost. sto vise zelim da prestanem da ramisljam o tome ili da pricam u pozivitvnom smislu da ce sve biti okej ja to vise razmisljam suprotno. Ne znam sta u ovoj situaciji mogu da uradim?Hvala.

    Odgovoreno: 11. 03. 2021.
    •

      Postovani,

              da bi zaista pricali o erektilnoj disfunkciji kao problemu, potrebno je najmanje 6 meseci perzistentne nemogucnosti postizanja erekcije za zadovoljavajuci seksualni odnos. Sigurno je i da lekovi koji se odnose na psiholoska stanja mogu uticati na erektilnu funkciju. Bilo bi dobro zakazati pregled.