Postovani,  doktor je posumnjao u slabije lucenje nadbubreznih zlezda i predlozio analize u dnevnoj bolnici. Oko 8h bi mi vadili krv onda bih primila injekciju ACTH pa bi krv bila vadjena u razmacima od pola sata. Kroz te analize bi se dokazao status hormona.  Moje pitanje je da li je moguce adekvatno uraditi taj test s obzirom da mesecima imam poremecaj spavanja. Spavam od 6 do 13h. Test odlazem pokusavajuci da regulisem prvo spavnje ali nemam velikog uspeha u tome.

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Ako postoji sumnja na adrenokortikalnu insuficijenciju potrebno je da se to sto je moguce pre ispita stimulaciskim testom koji opisujete u vasem mejlu jer je to ozbiljno oboljenje koje bi zahtevalo adekvatni terapiski pristup, te ispitivanja u tom smislu ne treba odlagati. Poremecaj sna je poseban problem i on svakako treba biti apsolviran u prvom redu od srane neuropsihijatra a svakako ne treba da bude razlog odlaganja pomenutog testiranja. Ass.dr Milena Velojic Golubovic