1. Sindrom policističnih jajnika

    Pitanje broj: #106542

    Na ginekološkom pregledu rečeno mi je da imam sindrom policističnih jajnika i da kad uradim ove analize odem kod endokrinologa. Zakazala sam pregled ali se čeka mesec dana.  S-glukoza 5. 4 s-gvozdje 25. 5 g 60 4. 4 g 120 5. 6 g 180 5. 2 frt4 12. 1 pmol/l tsh 1. 1 mu/l tott3 1. 89nmol/l hba1c mmol/mol 31 UZ nalaz: oba lobusa Štitne žlezde normalne veličine, homogene eho strukture bez definisanja nadoznih promena.

    Odgovoreno: 15. 10. 2012.
    • Iz priloženog mogu da vam kažem da imate normalne vrednosti glikemije i da vam je hba1c parametar dugoročne, retrogradne glikoregulacije dobar, da je funkcija tiroidne žlezde normalna, i da je tiroidea morfološki intaktna. Međutim, pored policistično promenjenih jajnika potrebno je da vas endokrinolog pregleda i da predloži koje hormonske analize treba da uradite. Na osnovu toga doneće odluku o daljem lečenju.

Komentari na pitanje: #106542

    • Molim za tumacenje rezltata ft-4 12. 0 referentne vrednosti 10-25 tsh-5. 4 referentne vrednosti- 0. 17-4. 05 tro-ab 9291. 0 referentne vrednosti do 130 sth 18. 0 referentne vrednosti do 11. 5 inace, postavljena je dijagnoza miktoadenom hipofize. . . Hvala. . .