1. Uvećana štitna žlezda i korona virus

    Pitanje broj: #167760

    Poštovani, da li ja spadam u rizičnu grupu ako imam uvećanu štitnu žlezdu koja dobro radi. Pijem samo Concor cor od 1,75mg.

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Pretpostavljam da mislite na korona viris, tako da u rizične grupe spadaju osobe preko 65 godina, sa ili bez pridruženih hroničnih bolesti.

      Takođe, u rizičnu grupu mogu spadati i osobe mlađe od 65 godina, sa pridruženim bolestima kao što su: dijabetes, bolesti pluća a naročito hronična opstruktivna bolest pluća, povišen pritisak, hronična bubrežna slabost, imunodeficijentna stanja (karcinomi i drugo).

      Međutim, korona virus je novi virus o kome se mnogo stvari ne zna, te da se ne bi dovodili u rizik svakako bi trebalo da poštujete mere koje je izdala Vlada RS: razmak od 2m, korišćenje maske i rukavica, prilikom kijanja ili kašljana koristiti maramicu, redovno pranjer ruku toplom vodom i sapunom...

      Hvala što ostajete kod kuće!

      Pozdrav

      dr Magdalena Nikolić

Komentari na pitanje: #167760

    • Imam operaciju štitne zlezde pre mesec dana. Sad sam dobila koronu Koje posledice mogu nastati Pozdrav i hvala

    • Postovani sta je to hashimoto jeli to stitna sa puno cvorica ili I samo jedan cvoric je znaci hashimoto?