1. Feohromocitom

    Pitanje broj: #286

    2002. godine mi je na VMA dijagnostikovan feohromocitom, ali obzirom da nije bio odgovarajućih dimenzija za hirurško uklanjanje (takvo je barem bilo njihovo objašnjenje) otpustili su me kući uz th presolol tabs 2x50mg kao i bromazepam 1,5 uveče (koji inače nisam koristio). Pre nekih dva meseca sam počeo na svoju ruku da smanjujem postepeno dozu presolola (nedeljno za 1/4 dnevne doze) da bih skroz prestao da uzimam. Već nekih mesec dana ja ne koristim lekove i odlično se osećam. Inače od presolola sam imao i povišen nivo holesterola u krvi koji sam uspeo da regulišem pravilnom ishranom. Moje pitanje je sledeće: Da li ja mogu da nastavim i dalje da ne uzimam terapiju kao predhodnih mesec dana, odnosno da li je moguće da je feohromocitom prestao da izaziva adrenalinske napade tj. da li je moguće da je spontano iščezao? Da li je tako nešto kod ovog tumora moguće?

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • O feohromocitomu će biti reči na sajtu. On može biti različite lokalizacije i veličine. Potrebno je da znam na osnovu kojih hormonskih i radioloških ili nuklearno medicinskih metoda je postavljena dijagnoza: U svakom slučaju posle 5 godina vreme je za retestiranje. Postoji sumnja u dijagnozu od pre 5 godina.