1. šećer u krvi

    Pitanje broj: #19453

    Pre mesec dana pronašli su mi šećer u krvi 7,8. Nisam na insulinu, ne pijem tablete, molim Vas recite mi kakvu dijetu da držim i šta da radim, jer su mi rekli da sam šećer dobila na nervnoj bazi.

    Odgovoreno: 23. 01. 2009.
    • Poštovana, za dijagnozu šećerne bolesti dovoljna je vrednst šećera u krvi preko 7,0mmol/l. Verovatno se radi o šećernoj bolesti tip 2 koja ne zahteva uvođenje insulina u terapiju u početku, ali je obavezno lečenje dijetom i tabletama metformina (Glucophage). Dijeta je individualna i zavisi od godina života, telesne težine i fizičke aktivnosti. Obratite se Vašem lekaru i obavezno što pre započnite lečenje Vaše bolesti. ass. dr Milena Velojić Golubović