1. operacija stitne zlezde

    Pitanje broj: #28414

    Posle operacije štitne žlezde koja je totalno odstranjena zbog papilarnog karcinoma koji je bio 4 mm radila sam scintigrafiju i sve je bilo u redu ali sad me dr iz Niša šalje da ponovim scintigafiju navodno zbog toga što se ona radi na taj način što se uvodi nisko jodna dijeta a ja na prvoj scintigrafiji nisam imala tu dijetu samo sam popila kapsulu pa dr kaze da se ona tako ne radi pa zbog toga želi da ponovim snimanje. Interesuje me da li je to tačno da mora dve nedelje da se sprovede ta nisko jodna dijeta pre snimanja?

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.

Komentari na pitanje: #28414

    • Moram i ja provesti niskojodnu dijetu, ali nikako ne mogu pronaći niskojodnu kuharicu i namirnice koje smijem ili nesmijem jesti