1. nestabilnost hormona i poremecaj stitaste zlezde

    Pitanje broj: #23550

    Da li nestabilnost hormona i poremećaj štitaste žlezde može da dovede do depresije i poremecaja menstrualnog ciklusa? Ako je moguće, koliko terapija može da traje, jer od oktobra prosle godine pijem čaj za hormone i štitastu žlezdu?  Bolje je, ali još uvek nije sjajno. Da li mi možda treba jača terapija?

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.

    • Smanjena funkcija štitaste žlezde može dovesti do izmene menstrualnog ciklusa, do usporenosti, pospanosti, bezvoljnosti, plačljivosti, odnosno do stanja sličnog depresiji. Potrebno je da proverite hormone šritaste žlezde FT3, FT4 i TSH. Na osnovu dobijenih rezultata odrediće se terapija ukoliko je potrebna. Što se tiče upotrebe raznih čajeva i različitih sličnih preparata, ne mogu da Vam dam bilo kakvo mišljenje.
      ass.dr Milena Velojić Golubović