1. dijabetes tip 1

    Pitanje broj: #41214

    Moj muž je dijabeticar od prošle godine tip 1 i on je na insulinu i pored toga on naglo gubi kilažu. Postoji li ikakav biljni lek koji može pomoći da stabilizuje šećer i zaleči?

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.

    • Gubitak težine se obično javlja pre dijagnoze šećerne bolesti i početka terapije. Ukoliko se nastavi i nakon toga verovatno se radi o lošoj glikoregulaciji ili postoji neki sasvim drugi razlog za gubitak težine. Potrebno je korigovati dozu insulina ili vid insulinske terapije. Od pomoćnih sredstava postoje kombinacije vitamina i minerala koje povoljno utiču na glikoregulaciju i ublažavanje nekih hroničnih komplikacija šećerne bolesti
      ass. Dr Milena Velojić Golubović