1. Terapija dijabetesa tip 2

    Pitanje broj: #25680

    Možete li mi reći nešto više o inslulinu Lantus, da li može doći do hipoglikemije, jer sam trenutno na toj terapiji bez brzodelujećeg insulina. Koliko je on spreman da reguliše moj šećer?

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o novijoj generaciji insulinskih preparata, koji je odličan za određenu grupu bolesnika. Sigurno je da postoji mogućnost za nastanak hipoglikemijskih epizoda, kao i kod svih isnulina. Kod Vas se sigurno radi o šećernoj bolesti tip 2, jer u tom slučaj Lantus samostalno u jednoj dnevnoj dozi može imati odlične rezultate.