Postovana dr, Prolaktin mi iznosi 2009mlu/ml a granica mu je 85-620-to je 21dan ciklusa a 3ci dan ciklusa iznosio je 1320.Znam da je on hormon stresa i da postoji mogucnost mikroadenoma pa su me uputili n a rtg hipofize.Da li je to dovoljan snimak ili se preporucuje magn. rezonanca?Jos da napomenem da je pre godinu dana iznosio 1800 i da mi je od strane ginekologa prepisan bromergon koji nisam mogla piti zbog nus pojava.Sada cekam zakazani pregled kod endokrinologa.Kakvo je Vase misljenje o svemu i dali postoji neki drugi lek sem bromergona/bromokriptina?

    Odgovoreno: 30. 08. 2008.
    • Poštovana, Takve vrednosti prolaktina zaslužuju morfološko ispitivanje hipofize kompjuterizovanom tomografijom ili magnetnom rezonancom, jer je obično uzrok adenom hipofize. Terapija je hirurška, ili medikamentozna, bromergon. Ako postoje tegobe kod uzimanja leka može se pokušati sa postepenim povećavanjem doze na 7-10 dana, od minimalnih, na primer četvrtina ili polovina tablete od 2,5mg. Tegobe su tada obično manje i prolazne, te se terapija može nastaviti ass.dr Milena Velojić Golubović