Postovana, 14.08. sam radila krvnu sliku i glukoza je bila 4.2 a normalne vrednosti su od 3.8 - 6.2.Sve ostalo je bilo u granicama normale. Da li treba i da radim test na secer ili je ovo dovoljno da se ustanovi da secer nije povecan. Radila sam prosle godine decembra meseca i bio je 6.2. U porodici niko ne boluje od secerne bolesti, meni je malo bio povisen zbog stresa kada su me udarila kola na pesackom prelazu ali sada je sve u redu.

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovana, Dobijene vrednosti šećera u krvi su u potpunosti u granicama normalnih vrednosti. Oralni glukoza tolerans test se radi kada su vrednosti nedovoljne za dijagnozu i kada postoji neki od faktora rizika za šećernu bolest (gojaznost, simptomi hiperglikemije, bolest i porodici). ass.dr Milena Velojić Golubović