Postovana doktorka,od pre 8 meseci pocele su moje tegobe-malaksalost,preterano znojenje,bol u mišićima (u početku samo stopala a kasnije i lisovi i butni mišići), a zadnjih mesec dana drhtavica u celom telu kao i povećani puls bez obzira što svakog jutra već 7 godina uzimam Concor od 5 mg. Puls se kreće ujutro i do 130 otkucaja u мinuti.Napokon su lekri iz Hitne prepoznali o čemu se radi tako da sam dao krv na analizu na nuklearnoj i rezultati su sledeći: TT4 298,9; TT3 >10,2; TSH 0,003. Dobio sam lek TIASTAT 4x1 tableta dnevno. Ultrazvuk mi nije rađen jer je rečeno da sada nije neophodno da se radi. Od ostalih rezultata problematični su samo HOLESTEROL 3,25, LDLHOLESTEROL-F 1,8; FIBRINOGEN 7,2; Lym# 1,6; Mid# 1,2; Lym% 17 Mid% 13. Svi ostali su u granicama normale. TIASTAT pijem redovno ali nemam nikakvog poboljšanja. Osećam se kao da sam popio litar rakije odjednom. Nemam ravnotežu, ne mogu da vozim kola jer mi noge drhte i kada hodam i kada vozim. Osećam se veoma, veoma nemoćno i to mi najiše smeta. Šta da radim dalje i gde da idem jer mi neki preporučuju Zlatibor?

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovani. Lečenje hipertireoze je dugotrajno, i poboljšanje se obično primeti posle 4-6 nedelja uz pravilno uzimanje lekova. Veoma je bitno ne prekinuti sa terapijom u trenutku poboljšanja. Neophodne su redovne kontrole hormona i kontakti sa Vašim lekarom. Boravak na Zlatiboru sigurno povoljno utice kao dodatak medikamentoznoj terapiji bolesti ass.dr Milena Velojić Golubović