Imam 37 god dvoje dece ,na levom reznju stitne zlezde imam cvor 9puta5mm T3 1.4 T4 89.6 TSH 4.06 to je prvi nalaz pre sest meseci,posle toga je eho bio 8.8mm a,TSH 3.241 FT4 15.33.Recite mi vas savet kako mogu da taj cvor nestane UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Poštovana, Nažalost ne postoji medikamentozna terapija nodusa štitaste žlezde. Ono što je za Vas mnogo bitnije od postojanja nodusa je funkcija, koja je na osnovu rezultata u granicama normalnih vrednosti. Nodus te veličine ne bi mogao da stvara bilo kakve tegobe i verovatno je slučajno otkriven prilikom ultrazvučnog pregleda štitaste žlezde. Potrebne su kontrole 1-2 puta godišnje, i ukoliko se veličina značajno poveća, jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #9339

    • Imam 19 god. Pojavila mi se stitna zlezda u 17-toj god. Svaki mes redovno kontrolisem i juce kad sam uradila ultra-zvuk rekli su mi da se sve vidi u boji i da imam neki cvoric. . . Pa ako mozete da mi malo bolje objasnite sta to znaci sto se vidi u boji i za taj cvoric!