da li bi ste mogli da mi protumacite rezultate hormona,moj endokrinolog moze da ih pogleda tek za dve nedelje,pa me muci neizvesnost?! T4: 219,1(referentne vrednosti su od 64 do 164) TSH: 6,1 (vrednosti su od 0,2 do 5,5) antitela na Tg:1:1237(vrednosti su od 1:100) FT3:2,6 (vrednosti su od 2 do 4,25 PUNO HVALA!!!!

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Poštovana, Rezultati ispitivanih hormona sa vrednostima koje ste napisali su u neskladu, odnosno ne bi trebalo da budu istovremeno povišene vrednosti T4 i TSH, te se praktično ne mogu tumačiti. Najbolje bi bilo ponoviti analize hormona i tumačiti ih uzimajući u obzir i kliničku sliku, odnosno Vaše tegobe ako ih ima. ass.dr Milena Velojić Golubović