ne znam da li ovde treba da postavim pitanje ali,sta moze biti uzrok pojacane maljavosti ako vrednosti svih hormona u redu?

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • U našem podneblju je češća pojava hirsutisma, odnosno pojačene maljavosti, nego drugim područjima evrope. Radi se o tzv. idiopatskom hirsutismu iza koga ne stoji bilo kakav endokrini poremećaj i ne zahteva specifično lečenje. Obično su kozmetičke mere dovoljne, ali postoje i neki preparati koji se mogu koristiti i smanjiti maljavost. Obratite se Vašem endokrinologu radi eventualnog uključivanja medikamentozne terapije