Pocituvana doktorke Vec vise od deset godina muku mucim sa otocima na nogama posebno na gluzdovima.To je navise izrazeno u ljetnim mesecima i pri putovanju.Tako je bilo i na pocetku kad sam imala 60 kg i sad sa 90 kg.U bremenosti sam bila u krevetu svih 9 meseca,posljedna tri sam bila veoma otecena i zavrsila sam sa carskom rezom i dijagnozom Gestosa sine tensioneSad 20 mes posle porodjaja jos uvek imam otoke na nogama i sa vremena na vrme curi mi mleko od grudiju iako sam prestala da dojim prije 10 meseci.Doktor mi je prepisao Bromergon,pila sam,situacija se sredila ali za kratko.Sad opet imam isti problaemDali treba da opet uzimam Bromergon?Zasto i pokraj svih napora ne mogu da oslabim i sta da radim sa otecenim nogama?

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Poštovana, Terapija bromergonom se mora sprovoditi dovoljno dugo i u odgovarajućoj dozi. Potrebno je uraditi analize hormona hipofize, kao i kompjuterizovanu tomografiju ili magnetnu rezonancu hipofize. Poreklo otoka može biti različiti, srce, bubrezi, štitasta žlezda, proširene vene, gojaznost, pa je potrebno ispitati ove sisteme. ass.dr Milena Velojić Golubović