Imam akromegalija,operisana 07.2003g.ostatak tumora(desna str hipofize)2-3mm.U zadnje vreme osecam sve vishe bolove uzglobovima sa cele leve strane(mislim da mi je ta strana duza no desna-jel to moguce?).Najjaci je bol u glavi(levo iza uhanekad i nepodnoshliv a isto tako i po vratu ilevom ramenu i ledzima.U zadnje vreme osecam kako su bolovi sve ceshci i od malog napora. ZaZadne 2/3god.sam imala jako stresne situacije a nisam imala mogucnostda odem na kontrole(malo mi je i dosta svega)pa sad nemogu da podnesem stres i nervozu jer jednostavno nemogu da ustanem sa kreveta. Postovana dr.Milena molim Vas recite mi shta da ispitam dalje,shta od ovog shta osecam je posledica bolesti i shta jos mogu da ocekujem kao simtom bolesti! Unapred zahvalna Jasmina iz Prilepa/Makedonija

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Poštovana Neophodno je da se posle nekoliko godina ponovo obratite Vašem lekaru i da uradite kontrolu koja bi se sastojala pre svega iz snimanja hipofize CT, ili bolje nuklearna magnetna rezonanca, NMR, da bi se odredila veličina tumora. Nažalost, tumori hipofize kod akromegalije mogu ponovo porasti do veličine koja daje tegobe. Neophodno je odrediti hormonski status, vrednosti hormona rasta ali i drugih hormone hipofize. Ponekad je potrebna nova hirurčka intervencija. Tegobe koje opisujete mogu biti posledica ponovnog povećanja nivoa hormona rasta.