Postovana, lecim se od KAH-a Prednizonom i to tako sto sam 3 meseca pila po 1tabletu od 5mg. uvece a onda mi je doktor smanjio na pola tablete tj.2,5mg i to vec pijem 2meseca,kao i siofor od 850mg. ujutru i uvece. Dijagnoza mi je ustanovljrna jer mi je kortizol bio povecan,ugojila sam se 23kg. imala sam neredovne menstruacije -na 2do3 meseca,i fleke na licu u predelu brade,kao i pojacanu maljavost. ,stalno sam se zamarala i imala ceste glavobolje. sve je to pocelo od pre 4 god SADA posle terapije ciklusi su mi se normalizovali,-dobijam na 30 dana, glavobolje su redje, ali je kilaza i dalje ostala pa me interesuje da li SMEM DA PREKINEM SA PRONIZONOM, sobzirom da je to vestacki hormon koji zadrzava tecnost i uz njega ne mogu da smrsam. imam povisen holesterol i trigliceride. Molim vas kazite mi kakva je ovo bolest iDA LI SE POTPUNO LECI ili stalno moram da budem pod terapijom. Imam 33god. nisam radjala , ali planiram pa me interesuje koliki period treba da prodje posle koriscenja ovog leka. molim za vase misljenje .unapred zahvalna Svetlana .

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovana, Ukoliko se radi o KAH to je urođena, nasledna bolest i posledica je nedovoljnog dejstva pojedinih enzima u sintezi glikokortikoida, što znači da je potrebna doživotna terapija. Zbog Vaše bolesti možete imati problema sa ostajanjem u drugom stanju, ili sa iznošenjem trudnoće. Konsultujte se sa Vašim ginekologom. ass.dr Milena Velojić Golubović