Postovana doktorko Milena vec nedelju dana na kucnom aparatu merim sledece vrednosti secera u krvi:7.2 - 6.8 - 6.9 - 6.5 - 7.2 - 6.3,ugojena sam osoba,dali imam razloga za lekarsku intervenciju ili da probam regulacijom ishrane da resim ovaj problem.Unapred zahvalna Sneza.

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovana, Najpre treba postaviti dijagnozu šećerne bolesti ukoliko je ima. Jutarnje vrednosti preko 7mmol/l u 2-3 merenja su dovoljne za dijagnozu dijabetesa. Lečnje je obavezno i podrazumeva dijetu, fizičku aktivnost, ali i upotrebu određenih lekova. Neophodno je da se javite nadležnom endokrinologu radi postavljanja dijagnoze i započinjanja pravilnog lečenja. ass.dr Milena Velojić Golubović