Imam 24 godine, 1994. godine (kad sam imala 10 godina) mi je totalno odstranjena stitna zlezda, a 2003. zbog otekline na vratu sam ponovo imala operaciju (zbog recidiva). Dijagnoza: papilarni karcinom. 2003. i 2004. sam imala po jednu terapiju radioaktivnim jodom i od tada je sve u redu. Pijem Tivoral. Zanima me, kolika je verovatnoca da se bolest ponovo vrati, da li mogu da nastavim s normalnim zivotom, da li cu moci da imam decu? Unapred hvala! :)

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovana, Terapija papilarnog karcinoma štitaste žlezde je po pravilu veoma uspešna. Kako se uklanja cela žlezda, potrebno je nadoknaditi hormone koja ona proizvodi, lekovi Tivoral, Euthyrox u dozi koja se individualno određuje na osnovu vrednosti TSH. Kada se postigne dobra nadoknada ne bi trebalo da postoje nikakva ograničenja pa ni vezano za trudnoću ass.dr Milena Velojić Golubović