ja sam almin i zivim u tuzli Lijecim se od mikroadenoma hipofize i hiperprolaktinemije Imam taj mikroadenom koji je na poslijednjoj magnetnoj rezonanci 4 marta 2008 godine porastao za 1 milimetar Trenutna velicina je 5,7 milimetara i narucili su me 2 septebra 2008 na ponovnu kontrolu Planiram trudnocu pa me zanima vase misljenje da li je preporucljivo da se radim taj pregled u trudnoci i sta bi se moglo desiti

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovana, Osnovni problem kod hiperprolaktinemije je česta nemoguđnost da se ostane u drugom stanju. Tako da je, ako bude takvih problema, neophodno lečenje i smanjenje vrednosti prolaktina lekovima, da bi se dobile normalne ovulacije u toku ciklusa. Ukoliko ostanete trudni mislim da neće biti potrebe za ponovni NMR jer mikroadenomi te te veličine ne stvaraju tegobe. ass.dr Milena Velojić Golubović