Hvala Vam na brzom odgovoru. Samo bih Vas zamolila da mi jos kazete na osnovu cega mi je ustanovljen Hasimoto kada su mi antitela TPO uvek bila dobra AMC-At(TPO)- 7,66 (0,00-10,00) i u drugom merenju AMC-At(TPO)- 5,48 (0,00-10,00),kao i T3 i T4 a takodje i ultrazvuk a samo TSH van granica referentnih vrednosti i ATG-At- 449,2 (0,0-25,3).Posto jedan lekar kaze da je Hasimoto a drugi da nije..sta je po Vasem misljenju prava dijagnoza na osnovu podataka koje sam Vam vec napisala u prehodnom -mailu? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovana, Dijagnoza Hašimotovog tireoiditisa se postavlja na osnovu prisustva Tg antitela i eventualnog porasta TSH. Za Vas je jedino bitno da se prati funkcija štitaste žlezde i da se započne sa terapijom hipotireoze, ukoliko se ona razvije. Kontrole hormona 1-2 pua godišnje. ass.dr Milena Velojić Golubović