Ugojena sam osoba (40 god. 120 kg 178 cm) koristim tablete 7 godina,prilenap 5 mg ujutro 5 mg uvece.Pre 2o-tak dana zapoceo sam sa dijetom i dosao do tezine od 110 kg,ne koristim 5 dana tablete i imam pritisak od 120/80 pulsa 70 otkucaja meren 10-tak puta u toku dana,dali mogu trajno da prekinem sa terapijom?Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovani, Sigurno je da regulacija telesne težine povoljno utiče na vrednosti krvnog pritiska. Obzirom na dozu leka koju se ste primali, lako je moguće da uz dalju restrikciju unosa hrane i smanjenja telesne težine, postignete zadovoljavajuće vrednosti pritiska i bez upotrebe lekova. Redovno kontrolišite svoj krvni pritisak. ass.dr Milena Velojić Golubović