Imama 43 godine i u porodici (cak i siroj) nikada niko nije bolovao od dijabetesa,ugojena sam osoba(110 kg 180 cm visine),na kucnom aparatu uzorkom kapljice sa vrha prsta utvrdeno je da je secer 7,4 mereno tri puta u toku dve nedelje,zapoceo sam sa dijetom pa me interesuje dali je potrbno da se javim lekaru da bih dobio neku terapiju(koju bih rado izbegao ako je to moguce) ili da pokusam sa dijetom i povecanim fizickim aktivnostima da normalizujem secer pa nakon izvesnog vremena da ponovim merenja.Sa zahvalnoscu Ratko.

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Poštovani, Dobijene vrednosti šećera u krvi su dovoljne za dijagnozu šećerne bolesti. Obzirom na telesnu težinu, predložila bih da uz obaveznu dijetu i fizičku aktivnost započnete i terapiju nekim od preparata metformina - Glucophage 1000 2xl, jednu tabletu uz doručak i jednu tabletu uz večeru. Obratite se vašem lekaru oko propisivanja terapije ass.dr Milena Velojić-Golubović