Uradila sam analizu štitne žlezde i rezultati su T3 2.18, TSH 0.645, samo je T4 uvecan 217.7 Zanima me o cemu se radi. Unapred hvala, pozdrav.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • POštovana,

      Vrednosti TSH i TT3 su u granicama normalnih vrednosti, tako da se povećanje TT4 ne uklapa . Verovatno se radi o laboratorijskoj grešci, te je najbolje da ponovite vrednosti hormona. Tumačenje rezultata se radi i u skladu sa kliničkom slikom, odnosno sa tegobama koje imate, te Vaš mora lekar i to imati u vidu.